Krótko po wejściu w życie UKSC 2.0, która (w końcu) wdrożyła do polskich przepisów dyrektywę NIS2, w portalu cyber.gov.pl pojawił się FAQ, mający w prosty i przystępny sposób odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania związane z nowym krajowym systemem cyberbezpieczeństwa. Jedno pytanie powinno szczególnie zainteresować przedsiębiorców telekomunikacyjnych. 1.19 Czy mały przedsiębiorca komunikacji elektronicznej będący jednocześnie dostawcą usługi dostępu do Internetu oraz świadczący usługę DNS będzie podmiotem kluczowym czy podmiotem ważnym? Jak można przeczytać w odpowiedzi – Taki podmiot będzie podmiotem ważnym. Pytanie wzięło się z faktu, iż na gruncie UKSC […]