Wzorzec umowy na Internet dla obywateli Ukrainy
Wezwania z UKE a tajemnica skarbowa
14 kwietnia, 2022
Jeszcze więcej obowiązków sprawozdawczych… SIDUSIS
18 lipca, 2022

W związku z wojną w Ukrainie oraz napływem uchodźców, nasza kancelaria zdecydowała się na pomoc przybywającym do nas sąsiadom ze wschodu.

W ramach akcji Internet od LOKALNI dla Uchodźców z Ukrainy, część MIŚOTów podjęła się wsparcia przyjeżdżających Ukraińców poprzez dostarczanie im Internetu na preferencyjnych warunkach lub zupełnie bezpłatnie. Chcąc włączyć się w tę inicjatywę pomogliśmy w przygotowaniu niezbędnych dokumentów takich jak umowa, regulamin, czy potrzebne załączniki, które zostały przetłumaczone na język ukraiński (są one dostępne bezpłatnie w sklepie MiŚOT oraz będą udostępniane przez KIKE).

Jak wskazał jeden z operatorów: „łatwiej było jednak fizycznie zrobić przyłącze niż przygotować dokumenty w języku ukraińskim”, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tej akcji.

Umowa została przygotowana na podstawie wzorców KIKE i co ważne jest zgodna ze  wszelkimi wymogami UOKiK.

Przygotowując umowę mieliśmy na uwadze wątpliwości jakie mogłyby zajść ze względu na rozbieżności znaczeniowe występujące w obu językach.  W celu uniknięcia ewentualnych problemów mogących pojawić się w przyszłości, zdecydowaliśmy o zastosowaniu klauzuli „wyboru języka”. Jej sens sprowadza się do tego, że w przypadku zaistnienia wątpliwości pierwszeństwo będzie miała umowa sporządzona w języku polskim.

Warto na końcu wspomnieć, że Grupa MiŚOT nie tylko pomaga odbiorcom ale również dostawcom Internetu poprzez przekazywanie sprzętu telekomunikacyjnego dla ukraińskich  operatorów.  Mocno kibicujemy wszelkim tego typu inicjatywom i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego też swoją cegiełkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*