Wiosenny Zjazd MiŚOT 27-29.03.2023 – Agenda
Odwołanie od decyzji dla PGE Dystrybucja S.A. oddalone przez SOKiK
9 marca, 2023
Dostęp do nieruchomości Lasów Państwowych w praktyce – czy jest możliwa zmiana umowy zawartej z nadleśnictwem?
17 marca, 2023

Wiosenny Zjazd MiŚOT zbliża się wielkimi krokami. Poniżej prezentujemy agendę spotkań z nami:

 

28.03.2023

 SALA GŁÓWNA

  • 11:15 – 12:00 Dzień dobry PKE – rewolucji prawnej czas start

Przybliżymy temat regulacji praw i obowiązków abonentów według aktualnego projektu PKE oraz nakreślimy te obszary, w których PKE najwięcej zmieni w stosunku do aktualnie obwiązujących przepisów. Będzie też o tym, jak i kiedy przygotować się do stosowania nowych przepisów, które pewnie zaczną obowiązywać jeszcze w 2023 r. Czy mamy się czego obawiać?

Ewelina Grabiec, Kamila Mizara-Płaczek – itB Legal

  • 12:00 – 12:30 Panel dyskusyjny: Bum… A wydawało się, że 2022 rok był trudny i gorzej być nie może. Nie odpuszczamy jednak:)

Czy twórcy prawa i administracja chcą wyeliminować Małych i Średnich Operatorów z rynku, faworyzując dużych? Czy jest możliwy jeden wspólny głos MiŚOT-ów? Kto nas powinien reprezentować?

Panel dyskusyjny: Marek Nowak – isportal.pl, Adam Wołk – Jankowski – KIKE, Łukasz Bazański – itB Legal, Krzysztof Czuszek – Grupa MiŚOT

 

 SALA WARSZTATOWA

  • 13:00 – 14:00 Nabycie/aport przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego w procesach konsolidacyjnych – problemy praktyczne

Warsztat poświęcony pojawiającym się w praktyce problemom dotyczącym nabywania czy wnoszenia aportem przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia „przenoszenia” abonentów, tytułów prawnych do nieruchomości, praw z umów, rozliczeń wpływów z opłat abonamentowych. (warsztat tylko dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych – zapisy przy rejestracji na zjeździe)

Łukasz Bazański  – itB Legal

  • 15:00 – 16:00 Samowola budowlana w telekomunikacji – czyli kiedy budujmy w „szarej strefie” i jak z niej wyjść?

Wyjaśnimy, kiedy inwestycja jest samowolą budowlaną i jakie konsekwencje się z tym wiążą. Porozmawiamy o tym, kiedy MiŚOT-owi grozi decyzja o rozbiórce, a kiedy sprawę można załatwić postępowaniem legalizacyjnym. O samowoli opowiemy szerzej, skupimy się także na „legalizacji” infrastruktury budowanej bez decyzji o zajęciu pasa drogowego oraz bez zgody właściciela nieruchomości.

Ewelina Grabiec, Justyna Kowalczyk – itB Legal

  • 16:00 – 16:45 Projektant na hamulcu ręcznym. Czego nie robisz (a możesz), by poprawić efektywność prac projektowych.

Kilka praktycznych przykładów, jak MiŚOT mogą, a najczęściej nie wpływają na wyniki prac projektowych. Warsztat o tym, jak budować współpracę z projektantami, by inwestycje kończyć na czas i w możliwie niskim budżecie.

Ewelina Grabiec, Justyna Kowalczyk – itB Legal

 

29.03.2023

SALA WYKŁADOWA

  • 10:00 – 10:45 Prawo konsumenckie po nowemu – co przedsiębiorca telekomunikacyjny powinien wyciągnąć z dyrektywy towarowej, cyfrowej i Omnibus

1 stycznia 2023 r. weszły w życie zmiany w prawie, dotyczące prawa konsumenckiego, wynikające z implementacji unijnych dyrektyw. Zmiany dotyczą tzw. e-commerce, a powinni się nimi zainteresować przede wszystkim dostawcy usług, którzy zawierają umowy na odległość/poza lokalem przedsiębiorstwa. W czasie wystąpienia zostaną przybliżone te nowe przepisy, które wpływają na prawa lub obowiązki przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Ewelina Grabiec, Kamila Mizera-Płaczek – itB Legal

 

Do zobaczenia w Wiśle! Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*