Renesans formy dokumentowej i telekonferencji
Przypominamy o obowiązku zgłoszenia informacji do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)
5 marca, 2020
Koronawirus a realizacja umów i projektów
16 marca, 2020

W ostatni weekend większość przedsiębiorców telekomunikacyjnych podjęło decyzję o zamknięciu biur obsługi klienta w związku z ogłoszeniem stanu zagorzenia epidemicznego. Nie oznacza to jednak zawieszenia działalności branży! W związku z przejściem części przedsiębiorców na pracę zdalną, a także akcją #zostańwdomu zapotrzebowanie społeczeństwa na usługi telekomunikacyjne znacznie wzrosło. Nieprzerwane świadczenie usług telekomunikacyjnych wydaje się w chwili obecnej kluczowe dla możliwości kontynuowania działalności części przedsiębiorców z innych sektorów.  Większość abonentów zmuszonych do pozostania we własnych domach nie wyobraża sobie obecnie przerwy w dostępie do Internetu.

Zawieszenie pracy biur obsługi klienta nie oznacza braku możliwości zawierania czy zmiany umów z klientami. Przypominamy, że  istnieje możliwość wdrożenia tzw. formy dokumentowej, która w ostatnim tygodniu, wobec zaistniałych okoliczności przeżywa renesans.

Wszystkich tych z Was, którzy nie chcą przerwać procesu zawierania i zmiany umów z klientami z uwagi na brak możliwości funkcjonowania BOKów zapraszamy do kontaktu.

Przypominamy, że forma dokumentowa, po spełnieniu pewnych wymogów i zachowaniu określonych procedur pozwala na zawarcie lub zmianę umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych bez fizycznej obecności stron z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

Ewelina Grabiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*