Zmiana umów przez telefon- czas na wdrożenie procedury w Twojej firmie!
21 listopada, 2017
KIKE CONNECTOR DLA ITB LEGAL !!!
8 grudnia, 2017

W dniach 28 – 30 listopada br. odbyła się XXI Konferencja KIKE. To jedno z największych spotkań branżowych małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych zgromadziło przedstawicieli operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i usług telekomunikacyjnych. Konferencja odbyła się na terenie Centrum Kongresowego Targi Kielce. W wydarzeniu udział wzięła rekordowa ilość uczestników – ponad 750 gości reprezentujących 284 organizacji i przedsiębiorstw z całej Polski.

Głównymi tematami poruszanymi podczas dyskusji panelowych oraz warsztatów w trakcie Konferencji były najważniejsze dla całej branży zagadnienia, które w dynamiczny sposób kreują i wpływają na otoczenie biznesowe małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. W trakcie konferencji odbyły się liczne wystąpienia i panele dyskusyjne. Z naszego punktu widzenia, najważniejszymi tematami były planowane zmiany regulacyjne w zakresie dostępu do infrastruktury technicznej, w tym kanalizacji kablowej oraz podbudowy słupowej sieci energetycznej.

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszył się panel GRAP, na którym uczestnicy grupy opowiedzieli o najważniejszych problemach z otoczenia administracji i legislacji jakie próbuje rozwiązać Izba. Cieszymy się, że w Członkowie Izby dostrzegają jak ważne jest reprezentowanie ich wspólnych interesów gospodarczych wobec władz i instytucji państwowych, samorządowych i społecznych.

Panel dotyczący uregulowania wzajemnych relacji energetyki i przedsiębiorców telekomunikacyjnych wywołał spore zainteresowanie uczestników. Mocnym głosem w tej dyskusji był głos Pana Eugeniusza Gacy, który wyraził oczekiwania branży wobec operatorów podbudowy słupowej sieci energetycznej oraz przedstawicieli administracji. Na panelu dotyczącym dostępu do kanalizacji kablowej dyskutowaliśmy o zasadności regulacji zasad dostępu do kanalizacji poziomej oraz kanalizacji budynkowej. Obydwa tematy zostały omówione przy wsparciu UKE w osobach  Dyrektor Departamentu Hurtowego Rynku Telekomunikacyjnego Pani Luizy Czyż- Trzcianowskiej oraz Naczelnika Wydziału Infrastruktury Technicznej Departament Hurtowego Rynku Telekomunikacyjnego Pana Tomasza Opolskiego.

Na panelu warsztatowym mieliśmy przyjemność omówić praktyczne aspekty zmian w procedurze administracyjnej. Dyskutowaliśmy z uczestnikami o tym, jak wykorzystać nowe w przepisy w przewlekłych postępowaniach oraz w sprawach o nałożenie kar pieniężnych. Tematem dyskusji była również procedura uzyskiwania decyzji lokalizacyjnych na zajęcie pasa drogowego.

Podsumowaniem Konferencji była uroczysta GALA, która tym razem odbyła się bajkowej scenerii świata Avatara. Trzeba przyznać, że wystrój hali Targów Kielce zrobił na uczestnikach ogromne wrażenie.

Honorowy Patronat nad Konferencją objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W panelach dyskusyjnych wzięli udział reprezentanci instytucji administracji publicznej, kluczowych firm rynku telekomunikacyjnego oraz szerokie grono ekspertów branży.

Dziękujemy wszystkim za udział w konferencji i panelach z naszym udziałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*