Kolejny projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie dostępu do słupów oświetleniowych
Dotacje z KPO/FERC na obszarach powiatów?
27 lipca, 2022
Obniżenie stawki za dostęp do słupów Tauron Dystrybucja
18 sierpnia, 2022

Temat warunków dostępu do latarni oświetleniowych ciągle na czasie.

W kolejnej prowadzonej przez nas sprawie, Prezes UKE rozpoczął właśnie konsultacje projektu decyzji w zakresie ustalenia warunków dostępu dla KOL-NET s.c. do infrastruktury technicznej – słupów oświetleniowych Gminy Kościelec.

Rozmowy z Gminą o dostępie do słupów rozpoczęły się niemalże rok temu. Gmina odmówiła wówczas spółce dostępu twierdząc, że projekt infrastruktury nie przewidział możliwości podwieszania na niej kabli telekomunikacyjnych, a ich ewentualne podwieszenie mogłoby zagrozić bezpieczeństwu słupów i znajdujących się w ich pobliżu działek. Sprawa trafiła do UKE. Prezes odrzucił argumentację Gminy o technicznej niegotowości infrastruktury i wezwał ją do wskazania, które z technicznych parametrów uniemożliwiają dowieszenie kabli telekomunikacyjnych, jak również zażądał kopii ostatniego raportu z przeprowadzonego przeglądu słupów. Gmina, jak się zresztą spodziewaliśmy, nie złożyła stosownych wyjaśnień…

Obowiązek udostępnienia słupów oświetleniowych wynika zapisów ustawy o wspieraniu rozwoju i usług sieci telekomunikacyjnych. UKE stoi na stanowisku, iż w podobnych przypadkach latarnie uliczne były udostępniane operatorom telekomunikacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*