Sprzedaż udziałów w Syrionie – moje 15 lat w “telekomunikacji”
Operatorze – w lipcu złóż wniosek o dofinansowanie w ramach KPO lub FERC
5 czerwca, 2023
Izby zrzeszające telekomy będą doradzać Prezesowi UKE w sprawach zatwierdzenia ofert hurtowych
14 czerwca, 2023

No i stało się! Niełatwo było “sprzedać” telekomunikacyjne dziecko, które wychowywałem przez 15 lat ucząc telekomunikacji siebie i osoby, z którymi miałem okazję współpracować w firmie. Wszystkim Wam dziękuję. Przecieraliśmy szlaki na rynku, wszakże mało kto pamięta, że pierwsza decyzja o dostępie do budynku na gruncie Megaustawy to skromna zasługa niżej podpisanego, pozyskana właśnie dla Syriona, o czym donosiły też media. Na gruncie tej, i innych podobnych spraw wychowało się – przynajmniej u nas w kancelarii – co najmniej tuzin telekomunikacyjnych specjalistów.

Transakcja, o której można przeczytać choćby na Telko.In czy na Infowire.pl miała miejsce 15 lat od powstania spółki, którą miałem okazję rejestrować w katowickim KRS dla czterech “ojców założycieli” (Jerzy, Damian, Andrzej, Zbyszek – pamiętacie początki?) gotowych zmierzyć się z konkurencją i rynkiem. Ale chyba mierzyli się dobrze, co prawda raz lepiej, raz gorzej,  ale ciągle do przodu i z dodatkowym wsparciem kolejnych. I z udanym finałem, przynajmniej w dotychczasowym składzie wspólników.

A na ten finał –  przynajmniej od strony  prawnej – pracowały kancelarie itBlegal i MJH, które miały przyjemność doradzać właścicielom i zarządowi spółki w całej transakcji sprzedaży 100% udziałów, której zamknięcie ogłoszono 5 czerwca br. W realizacji projektu uczestniczyli niżej podpisany – Łukasz Bazański, radca prawny, partner itBlegal, Zuzanna Grochowska, radca prawny, senior counsel MJH oraz Jan Jarmul, radca prawny, partner MJH.

ps. dla mnie to ostatnio kolejny, ciekawy i pomyślnie zakończony projekt z zakresu M&A z rynku telekomunikacyjnego, bo wcześniej doradzałem właścicielom Interkar sp. z o.o. i Telewizji Światłowodowej Kaszebe sp. z o.o.w sprzedaży 100% udziałów na rzecz Orange Polska S.A. oraz właścicielom IT4 Polska sp. z o.o. w sprzedaży 100% na rzecz FixMap sp z o.o. Ten jednak różni się od poprzednich skalą i bynajmniej nie tylko w zestawieniu z transakcją, w której z kolei doradzałem kupującemu – zarządowi “New Connect’owego” DG Net S.A. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*