„Pomagajmy sobie”- inicjatywa MC w czasie pandemii
2 października, 2020
Małe wspólnoty mieszkaniowe jeszcze mniejsze- zmiany w reprezentacji wspólnot mieszkaniowych i zawieraniu umów dostępowych
15 października, 2020

Dostawcy usług, zwłaszcza posiadający w swojej ofercie usługę telefonii, mogą poczuć się zagubieni podczas lektury projektu nowej ustawy Prawa Komunikacji Elektronicznej, bowiem nie znajdą w nowych przepisach znanego im pojęcia usługi o podwyższonej opłacie. Nie oznacza to jednak, że w nowym stanie prawnym zniknie regulacja usługi telekomunikacyjnej obejmującej usługę telekomunikacyjną z dodatkowym świadczeniem, które może być realizowane przez inny podmiot niż dostawca usługi telekomunikacyjnej.

Ustawodawca postanowił po prostu zastąpić dotychczasowe pojęcie nowym zwrotem. To, co do tej pory uznawane było za usługi o podwyższonej opłacie zastępuje się w PKE usługami z dodatkowym świadczeniem. W samym objaśnieniu tego pojęcia nie planuje się wprowadzać zmian.

W zasadzie nie zmienia się także treść przepisów regulujących zasady funkcjonowania omawianych usług. Regulacja zostanie jednak przeorganizowana – te same przepisy znajdziemy w nowej ustawie w tym samym brzmieniu, ale w innej kolejności i pod innym jednostkami redakcyjnymi. Nowa regulacja usług o podwyższonej opłacie – a w zasadzie usług z dodatkowym świadczeniem – nie powinna zatem stanowić źródła problemów w działalności dostawców usług po 21 grudnia 2020 r.

Kamila Mizera – radca prawny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*