Nowela “Megaustawy” po drugim czytaniu w Sejmie [aktualizacja 9.6.2016]
XVIII Konferencja KIKE naszym okiem :)
8 czerwca, 2016
Nowy obowiązek zarządców nieruchomości- ramowe warunki dostępu do nieruchomości i budynków
14 czerwca, 2016

Na dwudziestym posiedzeniu Sejmu w dniu 8 czerwca odbyło drugie czytanie ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 323), po którym skierowano ponownie projekt  do Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności Nowoczesnych Technologii oraz Komisji Infrastruktury w celu rozpatrzenia zgłoszonych poprawek.

sejmDruk 540 – A (Dodatkowe sprawozdanie komisji), który można pobrać tutaj (Sprawozdanie komisji cyfryzacji), zawiera wnioski Komisji o uwzględnienie poprawek przez Sejm. Zasadniczo uwagi nie wnoszą rewolucyjnych zmian, cieszy nas, że dostrzeżono problem związany z trudnościami z ustalaniem podmiotu właściwego do negocjacji i zawarcia umowy o dostępie do budynków (na podstawie art. 30  Ustawy) ze wspólnotą mieszkaniową. Problem ten i proponowane brzmienie przepisu zgłaszaliśmy z ramienia KIKE do prac na poprzednie posiedzenie Komisji Cyfryzacji, o czym informowaliśmy też na naszym blogu.

Szkoda jednocześnie, że nie uwzględniono poprawki nr 16, która obniżyć miała opłaty za zajęcie pasa drogowego.

O dalszych pracach będziemy informować.

[jak donosi portal Telko.in, ustawa została w dniu dzisiejszym tj. 09.06.2016 jednogłośnie uchwalona przez Sejm. Dalsze prace będą trwały w Senacie (przyp. ŁB)]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*