254a kodeksu karnego – niszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej – artykuł na stronie kike.pl
24 czerwca, 2015
Budowa telekomunikacyjnej linii kablowej bez zgłoszenia
30 czerwca, 2015

Przyczyną, dla której w dniu dzisiejszym pojawia się ten krótki wpis, który stanowi odpowiedź na pytanie zadane w tytule, jest kilka e-maili i telefonów na jakie miałam okazję udzielić odpowiedzi w tym tygodniu (w związku z wpisem Umowa z deweloperem to nie wszystko).

Drodzy Czytelnicy! Wspólnota Mieszkaniowa powstaje z mocy prawa (automatycznie) w momencie wyodrębnienia własności (sprzedaży) pierwszego lokalu w nieruchomości na rzecz innego niż dotychczasowy właścicieDSCN0669l podmiotu.

Powstanie wspólnoty nie zależy od woli/uchwały właścicieli podjętej na zebraniu.  Jeżeli jako przedsiębiorca telekomunikacyjny negocjujecie umowę dostępową i chcecie uzyskać tytuł prawny do korzystania z nieruchomości wzniesionej przez dewelopera, to dzień sprzedaży pierwszego mieszkania powinien być dla Was dniem, w którym rozpoczniecie staranie o zawarcia umowy z właściwie reprezentowaną wspólnotą mieszkaniową.

Rozwiewając wątpliwości- nie jest prawdą (o co Państwo często pytają), że wspólnota mieszkaniowa powstaje z chwilą sprzedaży ostatniego lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*