Debata w Gazecie Prawnej – “Walka o Polski rynek 5G wkracza w decydującą fazę”
Podatek od budowli telekomunikacyjnych – przypomnienie o deklaracjach i o zmianie przedmiotu opodatkowania
21 stycznia, 2021
Znamy ramowe warunki dostępu do podbudowy słupowej
22 lutego, 2021

Paradoksalnie wydawałoby się, że temat 5G nie dotyczy jeszcze bezpośrednio małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Nic bardziej mylnego. Pisaliśmy już o tym w październiku minionego roku przy okazji I rundy konsultacji nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Teraz temat odżył za sprawą kolejnej wersji projektu tej noweli, jaka ukazała się w RCL 20 stycznia. Przypomnę, że swoje stanowisko oraz obawy co do skutków jakie ustawa wywołać może dla środowiska małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych  przedstawiła także Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej.

Jak m.in. przeczytacie Państwo w  zapisie z debaty Walka o Polski rynek 5G wkracza w decydująca fazę, jaka odbyła się z moim udziałem w Dzienniku Gazeta Prawna: Cała procedura konsultacji sprawia wrażenie dość fasadowej. Organizacje biznesu, eksperci oceniają bowiem jedne rozwiązania, a w poprawionym projekcie pojawiają się zupełnie nowe regulacje, w ogóle nie związane ze zgłoszonymi uwagami. 

Zapis całej debaty znajduje się w dzisiejszym “papierowym” wydaniu DGP, oraz pod ww. linkiem. Podejrzewam, że wkrótce dostępny będzie także materiał video.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*