Debata w Gazecie Prawnej – “Walka o Polski rynek 5G wkracza w decydującą fazę”
Podatek od budowli telekomunikacyjnych – przypomnienie o deklaracjach i o zmianie przedmiotu opodatkowania
21 stycznia, 2021
Znamy ramowe warunki dostępu do podbudowy słupowej
22 lutego, 2021

Paradoksalnie wydawałoby się, że temat 5G nie dotyczy jeszcze bezpośrednio małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Nic bardziej mylnego. Pisaliśmy już o tym w październiku minionego roku przy okazji I rundy konsultacji nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Teraz temat odżył za sprawą kolejnej wersji projektu tej noweli, jaka ukazała się w RCL 20 stycznia. Przypomnę, że swoje stanowisko oraz obawy co do skutków jakie ustawa wywołać może dla środowiska małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych  przedstawiła także Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej.

Jak m.in. przeczytacie Państwo w  zapisie z debaty Walka o Polski rynek 5G wkracza w decydująca fazę, jaka odbyła się z moim udziałem w Dzienniku Gazeta Prawna: Cała procedura konsultacji sprawia wrażenie dość fasadowej. Organizacje biznesu, eksperci oceniają bowiem jedne rozwiązania, a w poprawionym projekcie pojawiają się zupełnie nowe regulacje, w ogóle nie związane ze zgłoszonymi uwagami. 

Zapis całej debaty znajduje się w dzisiejszym “papierowym” wydaniu DGP, oraz pod ww. linkiem. Podejrzewam, że wkrótce dostępny będzie także materiał video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*