„Telekomunikacyjny PIT z przeszkodami” – artykuł w Dzienniku Gazeta Prawna
Socjotechnika jako instrument cyberprzestępcy
6 marca, 2023
Odwołanie od decyzji dla PGE Dystrybucja S.A. oddalone przez SOKiK
9 marca, 2023

Temat PIT – w ostatnim czasie bardzo gorący i budzący wiele emocji (niestety głównie tych negatywnych) – został poruszony w Dzienniku Gazety Prawnej (wydanie z dnia 7 marca 2023 r.). W artykule „Telekomunikacyjny PIT z przeszkodami”, o którym mowa, znajdziecie m.in. wypowiedź naszego radcy prawnego i partnera kancelarii – Eweliny Grabiec.

Ustawowy termin na przekazanie informacji o posiadanej infrastrukturze telekomunikacyjnej, publicznych sieciach telekomunikacyjnych, przebiegu światłowodowych linii kablowych zapewniających lub umożliwiających zapewnienie szerokopasmowego dostępu do Internetu upłynął w dniu 28 lutego 2023 r. Czy wszystkim zobowiązanym udało się w terminie dopełnić obowiązków sprawozdawczych? Jak wiadomo – zdecydowanej większości nie. Dlaczego tak się stało? Kto zawinił? I przede wszystkim, czy w związku z uchybieniem terminowi, zasadne byłoby nałożenie kary pieniężnej na przedsiębiorcę telekomunikacyjnego?

W artykule Ewelina Grabiec odpowiada na powyższe pytania i szeroko komentuje zaistniałą sytuację. Zachęcamy zatem do sięgnięcia po tą publikację, a dla prenumeratorów wersji elektronicznej podsyłamy link: https://www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/8675925,pit-przedsiebiorcy-firmy-telekomunikacyjne-sprawozdania-o-infrastrukturze.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*