Wesołego Alleluja!
7 kwietnia, 2023
O skuteczności kar umownych za nieterminową realizację robót budowlanych
13 kwietnia, 2023

Serdecznie zapraszamy do Jachranki na Konferencję KIKE 2023, która odbędzie się w dniach 17-19.04.2023 r. Poruszymy dla Was szereg ciekawych tematów:

18 kwietnia 2023 r.

Sala kongresowa DC (Parter)

  • 11:15 – 11:45 Ewelina Grabiec: Sprawozdawczość w telekomunikacji- nowe obowiązki operatorów – Omówienie najnowszych zmian w zakresie sprawozdania do Prezesa UKE infrastruktury telekomunikacyjnej, usług telekomunikacyjnych, budynków zapewniających alokację oraz infrastruktury technicznej.
  • 15:30 – 16:00 Kamila Mizera-Płaczek: Hurtowy dostęp do infrastruktury światłowodowej. Dostęp hurtowy do sieci wykonanych w ramach KPO i FERC.
  • 16:00 – 16:45 Łukasz Bazański, Kamila Mizera-Płaczek: Małemu z hurtem nie po drodze? – o doświadczeniach członków KIKE korzystających z usług hurtowych.
  • 16:45 – 17:45 Kamila Mizera-Płaczek: Zamiana ról, czyli mały i średni operator w roli OSD – o zaletach i wadach udostępniania sieci.

 

Sala UW (pierwsze piętro)

  • 16:30 – 17:30 Patrycja Cegiełka, Hanna Stojko: Co nowego w sprawach dostępowych? Podczas warsztatu omówimy najistotniejsze zagadnienia z punktu widzenia działalności operatora, gdzie praktyka często rozmija się z teorią, a zmiany są dynamiczne. Skoncentrujemy się na praktycznej stronie dostępu do podbudowy słupowej piątki największych OSD w kraju: co się zmieniło po wejściu w życie „ramówek” Prezesa UKE, jak organ ten podchodzi do kwestii zmiany umów. Nie pominiemy problematyki związanej z dostępem do latarni oświetleniowych, szczególnie tych, należących do samorządów. Na przykładach z życia wziętych opowiemy o dostępie do nieruchomości (gruntowych, budynkowych, leśnych i deweloperskich). Zastanowimy się co w dostępie szwankuje i jak to naprawić.

19 kwietnia 2023 r.

Sala UW (pierwsze piętro)

  • 10:45 – 11:45 Ewelina Grabiec, Justyna Kowalczyk: Projektant na hamulcu ręcznym. Kilka słów o zasadach współpracy z projektantami i zespołami projektowymi. Co możesz zrobić by poprawić efektywność prac projektowych oraz ukończyć inwestycję w założonym terminie i budżecie. Kilka praktycznych przykładów, jak  przedsiębiorcy telekomunikacyjni mogą, a najczęściej nie wpływają na wyniki prac projektowych. Warsztat o tym jak budować współpracę z projektantami, by inwestycje kończyć na czas i w możliwie niskim budżecie
  • 11:45 – 12:30 Ewelina Grabiec, Justyna Kowalczyk, Konrad Stachura: Perspektywa legalizacji sieci ze znamionami samowoli budowlanej – czyli jak wyjść z szarej strefy? W trakcie warsztatów postaramy się wyjaśnić kiedy inwestycja jest samowolą budowlaną i jakie konsekwencje się z tym wiążą. Porozmawiamy o tym, kiedy ISP grozi decyzja o rozbiórce, a kiedy sprawę można załatwić postępowaniem legalizacyjnym. O samowoli opowiemy szerzej, skupimy się także na „legalizacji” infrastruktury budowanej bez decyzji o zajęciu pasa drogowego oraz bez zgody właściciela nieruchomości.

Do zobaczenia już wkrótce!

P.s. Tym razem będzie nas więcej! prawie cały zespół itB Legal nie może doczekać się spotkania z Wami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*