Drogi – stawki i nowe zasady udostępniania kanałów technologicznych
Nowe zasady dostępu do nieruchomości i budynków – artykuł na TELKO.in
4 lipca, 2016
Kara za utrudnianie dostępu do nieruchomości – ważne orzeczenie sądu!
7 lipca, 2016

Jak przypomina Ministerstwo Cyfryzacji, od dnia 1 lipca 2016 r. zmieniają się zasady udostępniania kanałów technologicznych. Zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw kanały technologiczne będą teraz udostępniane w drodze decyzji administracyjnej, a nie jak dotychczas w drodze umowy dzierżawy lub najmu.

DrogaW dniu 30 czerwca br. w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie udostępniania kanału technologicznego przez zarządców dróg publicznych oraz wysokości stawek opłat za udostępnienie 1 mb kanału technologicznego.

Rozporządzenie określa m.in. wzór wniosku o udostępnienie kanału technologicznego, rodzaje dokumentów dołączanych do tego wniosku, wysokość rocznych stawek opłat za udostępnienie 1 mb kanału technologicznego oraz sposób obliczania opłaty za częściowe udostępnienie kanału technologicznego.

Treść Rozporządzenia możecie podejrzeć tutaj, a sam wzór pobrać (Wzór_wniosku_o_udostępnienie_kanału_technologicznego). Do pobrania wkrótce także w zakładce Wzory na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*