Kara za utrudnianie dostępu do nieruchomości – ważne orzeczenie sądu!
Lipiec 7, 2016
Jak zbudować sieć w budynku w stanie deweloperskim?
Sierpień 30, 2016
Pokaż wszystko

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie opublikował na swojej stronie internetowej “niezbędnik abonenta”, w którym przedstawia  odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania odnoszące się do rejestracji prepaid-owych kart SIM.

a paragraph / law symbol isolated on white backgroundPrzypominam, że wymóg ten został wprowadzony wraz z wejściem w życie ustawy o działaniach antyterrorystycznych z 10 czerwca 2016 roku (Dz.U.2016). O ile ustawa ta w zakresie rejestracji kart pre-paid ma przede wszystkim znacznie dla operatorów komórkowych, to dla ISP – modyfikując postanowienia ustawy Prawo telekomunikacyjne poprzez dodanie art. 60b – znaczenie będzie mieć przede wszystkim dla tych operatorów, którzy oferują możliwości zawierania przez klientów  umów za pomocą formularzy zamieszczonych na stronie www operatora. W skrócie chodzi o to, aby w procedurze zawierania umowy przez formularz wprowadzić mechanizm weryfikacji tożsamości przyszłego  abonenta zgodny z nowymi wymogami.

O noweli PT informowało na stronie internetowej m.in. Ministerstwo Cyfryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*