KRAJOWA IZBA KOMUNIKACJI ETHERNETOWEJ
NATIONAL CHAMBER OF ETHERNET COMMUNICATIONS

ul. Lindleya 16, 02-013 Warsaw, Poland
tel. + 48 22 2928700, fax +48 22 2928701
www.kike.pl, e-mail: biuro@kike.pl,
KRS 0000316678, REGON 141637224, NIP 9512270210


15 maja, 2020 r.

Wirtualna Konferencja KIKE

Padł pierwszy rekord: 928 osób zarejestrowanych w jeden dzień!

W pierwszym dniu zapisów, w zaledwie jedną dobę, Operatorzy Telekomunikacyjni z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorców zarejestrowali aż 928 uczestników Wirtualnej Konferencji KIKE. To dowód na to, że wirtualizacja branżowej konferencji, choć nie zastąpi w pełni tradycyjnej formy spotkań, pozwala na bardzo istotne zwielokrotnienie zasięgu wydarzenia oraz umożliwia udział w nim co najmniej kilkukrotnie większej liczbie zainteresowanych osób.

– Rekordowy jak dotąd wynik zgłoszeń uczestników tylko pierwszego dnia – 928 osób, bije o głowę wszystkie nasze poprzednie rekordy i statystyki osiągane przez ostanie jedenaście lat funkcjonowania Izby KIKE – mówi Karol Skupień, Prezes Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej – To wyraźny sygnał dla nas, że branża jest gotowa na takie wirtualne rozwiązania, do których dzisiaj, chcąc nie chcąc, zostaliśmy zmuszeni. Cieszy mnie ogromnie, że tak wysoka frekwencja dopisała w pierwszym dniu rejestracji i deklaruję, że wraz z Zespołem KIKE dokładamy wszelkich starań, aby ta konferencja, pomimo zmienionej formuły, była niemniej wartościowa, ciekawa i pełna atrakcji, jak wszystkie poprzednie edycje Konferencji KIKE.

– Uczestnicy zarejestrowani w rekordowym pierwszym dniu, to wyłącznie przedstawiciele małych i średnich operatorów – wyjaśnia Mariusz Filipiak, Prezes Zarządu KIKE Events. – Przed nami jeszcze rejestracja wystawców, prelegentów, mediów oraz innych stałych uczestników naszej konferencji. Spodziewamy się zatem, że frekwencja tej edycji może nawet przekroczyć próg 2.000 osób, a nie wykluczamy, że będzie ich dużo więcej. Do rozpoczęcia konferencji pozostało przecież jeszcze całe 39 dni.

Wraz z uruchomieniem strony wydarzenia (https://wirtualna-konferencja-kike.pl) organizatorzy ujawnili pierwszy kształt planowanej agendy i zagadnienia, które będą przedmiotem prelekcji i dyskusji w dniach 23-25 czerwca. Pośród tematów, jakie Rada Programowa KIKE zaproponowała do agendy, znalazły się m.in. Prawo Komunikacji Elektronicznej, zagadnienia z telefonii stacjonarnej, wątki z finansowania inwestycji czy też te z wciąż rozwijającej się telewizji  IPTV. W pierwszym dniu poprzedzającym konferencję odbędą się warsztaty sprzedażowe, marketingowe i techniczne, a także spacery po wirtualnym świecie miasteczka konferencyjnego KIKE. Największą zaletą wybranego przez KIKE rozwiązania, w porównaniu do popularnych dzisiaj online’owych webinariów i wykładów przez Internet, jest to, że uczestnicy konferencji będą mogli swobodnie rozmawiać między sobą, poznawać nowe osoby i prowadzić negocjacje biznesowe na wirtualnych stoiskach wystawców.

Wirtualne konferencje są nowością na arenie polskiej i międzynarodowej, niemniej KIKE wzoruje się na bardzo udanych realizacjach z ostatnich tygodni: Wolves Summit Live – konferencja łącząca startupy z inwestorami i korporacjami, odbyła się 23 marca z udziałem 2.500 uczestników z całego świata, Laval Virtual World – na 6.500 osób w kwietniu czy doskonale funkcjonująca Planeta IMEX – platforma dla wirtualnego świata branży spotkań na całym świecie, która została uruchomiona 6 maja br.

 

Organizatorem wydarzenia jest KIKE Events Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Strona wydarzenia: https://wirtualna-konferencja-kike.pl

Więcej informacji o wirtualnej platformie VirBELA™:  https://VirBELA.pl

____

VirBELA™ jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do firmy eXp World Technologies, LLC z siedzibą w USA.

 

O Izbie KIKE:

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej istnieje od 2008 roku, kiedy to grupa lokalnych operatorów z całej Polski postanowiła zawiązać formalną współpracę pod postacią izby gospodarczej. Celem jej działania jest wspieranie rodzimego rynku telekomunikacyjnego w sektorze MŚP. Izba KIKE zrzesza lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, świadczących usługi w technologii światłowodowej, ethernet i WiFi, a także dostawców usług i produktów dla branży ICT współpracujących z członkami Izby.

 

Konferencje KIKE organizowane są dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Przeciętnie bierze w nich udział 600-900 uczestników oraz ponad 50 wystawców. W tym gronie są przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych, nadawców TV, dystrybutorów sprzętu i usług telekomunikacyjnych. Honorowy Patronat nad kolejnymi edycjami Konferencji KIKE obejmują m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W panelach dyskusyjnych udział biorą reprezentanci instytucji administracji publicznej, przedstawiciele kluczowych firm rynku telekomunikacyjnego oraz szerokie grono ekspertów branżowych.

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Ciesielska /a.ciesielska@kike.pl / 883 319 295