Przedsiębiorcy telekomunikacyjni to grupa podmiotów gospodarczych, którym ustawodawca nie szczędził ilości nałożonych na nich obowiązków.Prowadzenie telekomunikacyjnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem wymogów, jakie stawia nie tylko prawo telekomunikacyjne, ale również prawo konsumenckie czy prawo administracyjne. Szeroki zakres aktów prawnych, jakich znajomość wydaje się być niezbędna do prowadzenia tego rodzaju działalności, przekłada się również na szeroki wachlarz problemów, z jakim spotykali się nasi dotychczasowi klienci.

Wszystko o czym przeczytasz na naszym blogu, to efekt wieloletniej praktyki związanej z obsługą przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Nasze doświadczenie budujemy rozwiązując na co dzień problemy z różnych dziedzin prawa, z jakimi styka się branża telekomunikacyjna. Wiedza praktyczna, jaką chcemy się z Wami podzielić, to również efekt wieloletniej współpracy z niektórymi z Was!

Na naszym blogu przeczytacie między innymi o problemach związanych z dostępem do nieruchomości i budynków, w tym o mechanizmach wprowadzonych ustawą szerokopasmową. Będziemy pisać o prawie konsumenckim, w tym o wzorcach umownych oraz obowiązkach, jakie ciążą na Was wobec konsumentów. Postaramy się pomóc Wam w budowie sieci, prowadząc Was ścieżką od wyboru wykonawcy i zawarcia umowy, przez pozyskiwanie tytułów prawnych do nieruchomości, aż do wkopania łopaty i zakończenia procesu budowlanego. Poruszymy tematykę funduszy unijnych, które pomogły niektórym z Was rozwinąć skrzydła. Spróbujemy pomóc Wam w zrealizowaniu szeregu obowiązków związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa oraz składaniem corocznych raportów. Postaramy się także zamieszczać wzory pism i dokumentów przydatnych w Waszej codziennej pracy.

Chcielibyśmy również na bieżąco komentować nowe regulacje prawne dotyczące przedsiębiorców telekomunikacyjnych, sygnalizując Wam z wyprzedzeniem o Waszych obowiązkach, a także odnosić się do aktualnych wydarzeń, których tłem jest prawo w telekomunikacji.

Okablowani! Podjęliśmy decyzję, że nadszedł czas, aby podzielić się z Wami naszą wiedzą, a za narzędzie do jej przekazywania wybraliśmy blog, za pomocą którego chcemy prowadzić z Wami dyskusję! Mamy bowiem nadzieję, że pomożecie nam stworzyć platformę wymiany doświadczeń i wiedzy, a blog będzie miejscem, w którym wielu z Was znajdzie rozwiązanie swoich problemów.

Serdecznie zapraszamy do lektury!Ewelina Grabiec i Łukasz Bazański

Okablowani.pl jest tytułem medialnym w rozumieniu ustawy prawo prasowe. W kwietniu 2016 roku blog został zarejestrowany w rejestrze dzienników i czasopism prowadzonym przez Sąd Okręgowy w Katowicach Wydział I Cywilny pod numerem PR 2800. Funkcję redaktora naczelnego tygodnika pełni Ewelina Grabiec. Wydawcą jest itB Legal Bazański, Grabiec Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska, z siedzibą w Katowicach, przy ul. Granicznej 29/215.